HakanALGAN

Hakkında Bilmeniz Gerektiği Kadar Şeyler...

Yazar Hakan AlganMS hastası olduğum andan itibaren başımdan enteresan şeyler geçmeye başlayınca, özellikle ablam ve eniştemin bunları kaleme almam konusundaki teşviklerini dinleyip ilk kitabım "Maçın Sonunu sen belirle" ile yazarlığa merhaba dedim.

1840 yılından beri, ataları Kütahya'da, yandaki mahallenin bakkalına bile gitmemiş olan bir babanın evladı olarak, 01.06.1971 yılında Ankara Cebeci'de dünyaya geldim ve Kütahya nüfusuna kaydedildim. Sırasıyla Ankara İltekin ilkokulu, Cebeci Ortaokulu ve Kurtuluş Lisesindeki öğretmenlerimi çıldırttıktan sonra, bu çalışmalarımdan tüm ülkedeki eğitimciler faydalanabilsin diye, üniversite eğitimim için Trabzon'a gittim.

Malzeme yetersizliği karşısında hocalarımın da yapabileceği fazla bir şey olmayınca, üzerimde çok başarı sağlayamayacakları üniversite hayatım, 1989 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi Orman Fakültesi Orman Endüstri Mühendisliğinde başladı ve en nihayet 9 Şubat 1996’da mezuniyetimle sona erdi. Yokluğumda Antalya'ya taşınan ailemin yanına dönerek, onlara benden böyle küçük oyunlarla kaçamayacaklarını gösterdim.

Antalya'da yaşayanların çoğu gibi ben de turizm sektörünün havasını soluduktan sonra, 1998’de askerlik hizmetim için gittiğim kebabın ve tatlının başkenti Gaziantep'ten, ilginçtir, yine 9 Şubat’ta ama bu sefer 1999’da, omuzlarımda birer adet yıldız ile nur topu gibi terhis oldum.

Askerlik hizmetimden sonra, MS teşhisi konup da artık işimin başında olamayacak duruma gelesiye kadar kendi şirketimde, daha sonra da işverenlerimin yanında orman endüstri mühendisliği yaptım.

MS hastası olduğum andan itibaren başımdan enteresan şeyler geçmeye başlayınca, özellikle ablam ve eniştemin bunları kaleme almam konusundaki teşviklerini dinleyip ilk kitabım "Maçın Sonunu sen belirle" ile yazarlığa merhaba, dedim.

Bu kitabıma okurlarım çok gülünce, gaza geldim ve "Maçın Sonunu sen belirle 2” raflarda yerini aldı. Yazının bana verdiği keyfe okurlarımın da ortak olduklarını görünce coştum ve okurlarımın karşısına neden farklı türlerde kitaplarla çıkmayayım ki, dedim. Kararımın ilk meyvesi "Aşka bir lira" isimli romanım oldu. Onu henüz basım aşamasında olan cinayet romanım; "Neredeyse Kusursuzdu Cinayet" izledi. Bu arada bir uzun, beş kısa metraj film senaryosu ve bir tiyatro oyunu yazdım. Halen de yazım aşamasında olan, biri şiir olmak üzere şimdilik üç sürprizim daha var.

Yazar HakanALGAN 2021