HakanALGAN

Görsel ve yazılı basının göstermiş olduğu ilgi özellikle MS rahatsızlığının daha büyük kitle tarafından fark edilebilmesini sağladı. Hepsine çok teşekkür ederim.

Ada Gazetesi

MS HASTASI HAKAN ALGAN YAZDI

Bir televizyon programında MS Hastası Hakan Algan’la tanıştım. Hastalığını anlattı. Tedavisinden, bu hastalıkla nasıl yaşanılacağından, yazdığı kitabından söz etti. Cesur, yüreği büyük biri Hakan Algan. Hayata sıkı sıkı tutunmuş, hastalığını hafife almış, daha doğrusu hastalığı ile yaşamayı öğrenmiş, hayata dört elle sarılmış, gülen, pozitif enerjisi ile etrafındakileri rahatlatan biri. Onu tanıdığım için gerçekten mutlu oldum. Yapmam gereken! Türkiye’de; 40’binin üzerinde MS hastası var. Bu kitap belli mi olur belki onlarada Hakan Algan’ın hayata bağlılığının sırrını öğretir.

Milliyet Blog

MS HASTASI HAKAN ALGAN YAZDI. MAÇIN SONUNU SEN BELİRLE

Bir televizyon programında MS Hastası Hakan Algan’la tanıştım. Hastalığını anlattı. Tedavisinden, bu hastalıkla nasıl yaşanılacağından, yazdığı kitabından söz etti.

Item Title

Item Subtitle

hakan algan; hastalığına boyun eğmek yerine mücadele eden, kendisiyle barışık, örnek alınması gereken bir insan. zaten moral ve motivasyon, hastalığınız ne olursa olsun çok önemli. ilk önce iyi olacağınıza kendiniz inanmalısınız.
kitabın oldukça keyifli bir anlatımı var, toplam 20 bölümden oluşuyor. hakan algan, bu hastalık sürecinde yaşadığı komik anılarının yanı sıra, ülkemizdeki engellilerin karşılaştığı sorunlara kadar bir çok tecrübesine ver vermiş.

Antalya Gündemi

DÜNYA MS GÜNÜ KUTLANDI

Dünya Multipl Skleroz (MS) Günü dolayısıyla Antalya Multipl Skleroz Derneği, Falez 2 Parkı’nda etkinlik düzenledi. Başkan Hakan Algan, “MS hastaları engelli statüsünde yer almalı. Çünkü MS hastaları işverenler tarafından tercih edilmeyen grupta yer alıyor” dedi
Bundan iki ay önce kurulan Antalya Multipl Skleroz Derneği, Falez 2 Parkı’nda etkinlik düzenledi. Sabah saatlerinde başlayan etkinlikte ASMEK kurslarında eğitim gören ve Antalya Multipl Skleroz Derneği’nin üyeleri kendi elleri ile yaptıklarını ürünleri sattılar. 

Haberler.com

Antalya Multipl Skleroz (MS) Derneğince, MS hastalığına dikkati çekmek için etkinlik düzenlenecek

Antalya MS Derneği Başkanı Hakan Algan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Türkiye'de yaklaşık 40 bin, Antalya'da ise 2 bin 500 civarında MS hastası olduğunu söyledi.MS hastalığının merkezi sinir sistemini etkileyerek organlara iletim sıkıntısı yaşatan otoimmün bir rahatsızlık olduğunu ve sebebinin bilinmediğini dile getiren Algan, "Beyin zarı veya omurilik kılıfında oluşan lezyon diye tarif ettiğimiz ve aktif ya da pasif durumlarda olabilen kireçlenme tarzı oluşumlar bulundukları yere göre vücutta sıkıntı yaratabiliyor. Lezyonlar aktif olduğunda pasif hale getirebilmek için yüksek dozda kortizon verilmesine rağmen yine de sekel bırakabilen durumlar olabiliyor." diye konuştu.

Haberler.com

Ms Hastalarından Başkan'a Teşekkür Ziyareti

Halkan Algan isimli MS hastası, Başkan Saraçoğlu'nu ziyaretinde, "Benim gibi MS hastası olan kişiler okullarına artık beledeyenin tahsis ettiği araçla gidip geliyor. Bu sebepye Başkanımıza ve ekibine şükranlarımızı sunuyoruz" dedi.
Bu arada, Hakan Algan, MS Hastaları ile ilgili yazdığı kitabını Başkan Saraçoğlu'na hediye etti.(EFE) - KÜTAHYA

Yazar HakanALGAN 2021